Κυριακή 27 Φεβρουαρίου 2022

Κεραυνός Πλατάνου - Αρίσταρχος 1 - 5

Η ομάδα μας αντιμετώπισε εκτός έδρας την ομάδα του Κεραυνού Πλατάνου στο νέο γήπεδο του Μαραθοκάμπου, το οποίο είναι η φυσική έδρα του Κέρκη! Το παιχνίδι ξεκίνησε με πολύ καλούς οιωνούς όπου η ομάδα μας προηγήθηκε μόλις στο 2' λεπτό, με σκόρερ τον Σκαπέτη 0-1. Το 0-2 έγινε από τον Μανάι με ωραία ατομική προσπάθεια από την αριστερή πλευρά. Η ομάδα του Κεραυνού μείωσε το σκορ σε 1-2 όπου ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε δυνατά με αποτέλεσμα να προηγηθεί με 1-3 χάρη στο δεύτερο γκολ του Μανάι. Το 1-4 έγινε όταν απο εξαιρετική προσπάθεια του Μανάι και αφού πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, γύρισε την μπάλα στο ύψος της μικρής περιοχής με τον αμυντικό του Πλατάνου να κάνει λάθος και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του! Το 1-5 έγινε όταν ο Μπακόλας από την δεξιά πλευρά της επίθεσης με ωραία ατομική ενέργεια και με ωραίο χαμηλό σουτ, η μπάλα κάπου βρήκε καταλήγοντας στα δίχτυα. Τελικό σκορ 1-5. Στην ομάδα του Κεραυνού ευχόμαστε καλή συνέχεια και τους ευχαριστούμε για την φιλοξενία τους!  Εκ μέρους του ΔΣ.