Σάββατο 19 Οκτωβρίου 2019

Βόλεϊ Α2 Ανδρών Α’ Όμιλος: Με το δεξί ο Κέρκης στην πρεμιέρα

ΑΕ Αρμενίων - ΑΣ Κέρκης 1-3
Τα σετ 20-25, 16-25, 25-17, 14-25
Ο Κέρκης Μαραθοκάμου Σάμου μπήκε με το δεξί στις αγωνιστικές υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα βόλεϊ της Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών του Α’ ομίλου, αφού νίκησε εκτός έδρας την ΑΕ Αρμενίων με 3-1 σετ.
Ο Κέρκης μπήκε δυνατά στο παιγνίδι και πήρε τα δυο πρώτα σετ εύκολα με 20-25 και 16-25 στο τρίτο οι γηπεδούχοι αντέδρασαν εκμεταλλεύτηκαν τα λάθη των φιλοξενούμενων και το κέρδισαν εύκολα με 25-17 μειώνοντας το σκορ σε 1-2. Στο τέταρτο οι Σαμιώτες μπήκαν αποφασισμένοι να πάρουν το σετ και το παιγνίδι και δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στους αντιπάλους τους, το κατέκτησαν με 14-25.

Διαιτητές: Μάλφας-Προκοπίου
Αρμενική (Ρουμνιάν):Λαμπρινός, Μαζωνάκης, Δεληπρίμης, Μήτσης Δ., Τσαλικιάν, Κατσαούνης, Μιχαήλοβιτς(λ), Χριστοδουλάκης, Φράγκος, Κακρίδης Π., Παναγιωτίδης, Μήτσης Β

ΑΣ Κέρκης(Ντόζης):Σαλωνίτης, Καπίρης, Αλεξάκης, Παύλου, Κογκαλίδης, Βολουδάκης(λ), Μανδηλάρης, Παπασπύρου, Βασιλακόπουλος, Μπαλτάσης, Πανούσος, Σιδερής