Δευτέρα 13 Μαΐου 2019

Α’ Κατηγορία Ανδρών (Αγώνες Κατάταξης)-4η Αγωνιστική: ΑΕ Καρλόβασι – ΑΨΕΣ Πυθαγόρας 1-3

Κυριακή 12 Μαΐου 2019· Πραγματοποιήθηκε στο Γήπεδο Καρλοβάσου ο αγώνας κατάταξης (play off) της 4ης αγωνιστικής ανάμεσα στους ΑΕ Καρλόβασι και ΑΨΕΣ Πυθαγόρας.

Στο 26ο λεπτό, ο Κοντοβάς ανοίγει το σκορ (0-1) για την ομάδα του Πυθαγόρα, η οποία κρατάει το προβάδισμα με 0-2, στη συνέχεια, μετά το αυτογκόλ του Καρλοβάσου. Κατά την αρχή του δευτέρου (2ου) ημιχρόνου, ο Καραμόσχος χαρίζει γκολ που διαμορφώνει το 0-3. Όμως, στο 62’, ο Ντουράν κάνει το 1-3 δίνοντας ελπίδες στην ομάδα του η οποία παραμένει με δέκα (10) παίκτες μέχρι τη λήξη του παιχνιδιού λόγω της επίδειξης κόκκινης κάρτας από το διαιτητή προς το Μπρέγκνα.

ΑΕ Καρλόβασι: Μαρμαράς Δ., Ζορμπάς Λ., Τσερβανάκου Τ., Βακιάρος Μ-Γ., Γιασκουλίδης Γ., Μπαρμπαδήμος Μ., Durraj X., Κουκουβλής Ε., Πλατίγκας Ι., Μπρέγκνα Μ., Μαυρίκης Γ., (Αναπληρωματικοί): Μανιτσούδης Μ., Κιουλουκιώτης Ι., Μασιάρας Ν., Καμίλης Ε., Μαρμαράς Σ., Sefa E., Ψάρρας Σ.

ΑΨΕΣ Πυθαγόρας: Καλατζής Γ., Ανδρεάδης Α., Σαράντου Δ., Καραδήμος Μ., Σαπουνάς Π., Κάρσας Θ., Κοντοβάς Ι., Δριτσάκης Ι., Καραμόσχος Α., Σπάρταλης Π., Cabaj B., (Αναπληρωματικοί): Κατσίκας Ν., Βολακάκης Ν., Αργύρης Θ., Sefa S.

Διαιτητής: Κωνσταντινίδης
Α’ Βοηθός: Σίπκας
Β’ Βοηθός: Μερτζεμέκης
Γιατρός: Καρλοβασίτης