Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

Βόλεϊ Α2 Εθνική κατηγορία : Δυο στα δυο ο Κέρκης (Βίντεο)

Α2 Ανδρών - Α' όμιλος - 2ος υποόμιλος 2η αγωνιστική
ΑΣ Κέρκης Σάμου - Κόροιβος Αμαλιάδας 3-0
Μετά το διπλό της 1ης αγωνιστικής με αντίπαλό τη Παναχαϊκή, η ομάδα του Κέρκης κατάφερε να διπλασιάσει τις νίκες, παίρνοντας μια σχετική εύκολη εντός έδρας νίκη. Το σημερινό παιχνίδι κρίθηκε στα τρία σετ, υπέρ του .
Το πρώτο έληξε 25-18 και διήρκεσε 31 λεπτά. Το δεύτερο ήταν εύκολη υπόθεση καθώς είχε διάρκεια μόνο 18 λεπτά, τελειώνοντας με 25-09 . Στο τρίτο και τελευταίο σετ οι γηπεδούχοι χαλάρωσαν, έτσι η ομάδα του Κοροίβου έγινε πολύ ανταγωνιστική, αλλά οι γηπεδούχοι κατέκτησαν το σετ και τη νίκη με σκορ 28-26, ενώ είχε διάρκεια 29 λεπτά. Γεμάτο το κλειστό γυμναστήριο Καρλοβάσου από φιλάθλους από όλη τη Σάμου, δεν σταμάτησαν ούτε λεπτό να ενισχύουν την ομάδα του Κέρκη.

Κέρκης Σάμου: (Λαδιανός): Παπακυριάκου, Χατζηνικολάου, Αλεξίου, Γεωργίου, Κνίτης, Κατσακούλας , Αδαμόπουλος, Αγγελής, , Πολυχρονιάδης (λίμπερο).

Κόροιβος (Γκρουμούσας) : Σ. Παναγιωτάρας, Στ. Σάκκος, . Μπίκος, Κ. Μπίσκος, Μαυροειδής, Παναγιωταράς φ., Γκρουμόνας(λίμπερο), Φ. Παναγιωτάρας, Αναστασόπουλος, Σωτηρόπουλος, Σπυρόπουλος, Σταυρακάκης.