Σάββατο 16 Απριλίου 2022

ΕΠΣ Σάμου: Αγώνες Μπαράζ στον τελικό ΑΕ Βαθ. Πανσ/κού- ΑΨΕΣ Πυθαγόρας (φωτο)

ΑΕ Βαθ. Πανσ/κού – ΑΟ Πολυκράτης 2-1

Στον πρώτο ημιτελικό η ΑΕ Βαθ. Πανσ/κού επικράτησε του ΑΟ Πολυκράτη στην παράταση με 2-1 κανονική περίοδο 1-1.

Η Ένωση άνοιξε το σκορ με τον Γιαννούλη στο 23΄, ο Πολυκράτης ισοφάρισε στο 75΄με γκολ που πέτυχε ο Σάββας , σκορ που δεν άλλαξε μέχρι το 90΄και οι δυο ομάδες οδηγήθηκαν στην ημίωρη παράταση με τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν το γκολ της νίκης πρόκρισης στο 99΄ με τον Θύμιο

ΑΨΕΣ Πυθαγόρας - ΑΕ Καρλόβασι 1-0
Στον δεύτερο ημιτελικό ο ΑΨΕΣ Πυθαγόρας κέρδισε την ΑΕ Καρλόβασι 1-0 με γκολ που πέτυχε ο Κάρσας με πέναλτι στο 25΄, το πέναλτι κέρδισε ο Κοκκινάκης . Το παιγνίδι δεν είχε πολλές φάσεις στις δυο εστίες άλλα είχε πολλούς τραυματισμούς .