Τρίτη 2 Νοεμβρίου 2021

Βόλεϊ Pre League : Α.Σ. Πανερυθραϊκός - Α.Σ. Κέρκης 1-3

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πέτυχε στην Ερυθραία ο Κέρκης Μαραθοκάμπου Σάμου που κέρδισε τον Πανερυθραϊκό με 1-3 σετ . Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, τελικά κατάφερε να γυρίσει το παιγνίδι, και να φύγει με το τρίποντο που τον κρατάει στην κορυφή της βαθμολογίας, μαζί με την Καλαμάτα.

Στο πρώτο σετ οι γηπεδούχοι μπήκαν δυναμικά και κατάφεραν να προηγηθούν με 12-8 και με 17-13, ο Κέρκης με ένα σερί 7-3 ισοφάρισε σε 20-20, αλλά ο Πανερυθραϊκός πήρε το σετ με 25-23.

Στο δεύτερο σετ η ομάδα της Σάμου προηγήθηκε με 7-13 , 13-21 κέρδισε το σετ με 15-25 και ισοφάρισε 1-1.

Στο τρίτο σετ ο Κέρκης δεν δυσκολεύτηκε να το κατακτήσει και να πάρει κεφάλι στο σκορ με 1-2,προηγήθηκε με 9-16, 13-23 και 14 -25.

Στο τέταρτο σετ ο Κέρκης ήταν συνέχεια μπροστά στο σκορ με 6-13, 15-19, 20-24 και 20- 25 κέρδισε το παιγνίδι με 1-3.

Τα Σετ: 25-23, 15-25, 14-25, 20-25

Πανερυθραϊκός (Χατζηπέρρος): Τσικάτος, Τασάκος, Μήττας, Κρέτσης, Κολτσιάκης, Μάμαλης, Φωλιάς (λ) / Πλεμμένος (λ), Κωστόπουλος, Φιλιππουπολίτης, Ζαρωτιάδης, Στόγιας.

Κέρκης Σάμου (Ψάρρας): Γεωργίου, Τουρνάκης, Ναζαρένιο, Στράτος, Μπαρμπούνης, Αράγια, Κοντοκώστας (λ) / Φραγκιαδάκης (λ)