- - - ΑΨΕΣ Πυθαγόρας Πυθαγόρας ΑΕ Καρλόβασι ΑΟ Πολυκράτης samos samos samos Φοίνικας Διαγόρας Ραχών Ικαρίας samos samos samos samos samos samos samos ΑΣΣΑ Αναγέννηση

Κυριακή 24 Οκτωβρίου 2021

Βόλεϊ pre league ανδρών: Μεγάλη νίκη του ΑΣ Κέρκη επί της ΑΕΚ με 3-0

Μεγάλη νίκη πέτυχε η ομάδα βόλεϊ του Κέρκη Μαραθοκάμπου Σάμου, αφού επικράτησε με σκορ 3-0 σετ της ΑΕΚ στην Σάμο, αγώνας για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Pre league.

Στο πρώτο σετ, η ΑΕΚ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε με 2-0. Ο Κέρκης απάντησε με σερί 4-0 και πέρασε μπροστά στο σκορ με 4-2, ενώ σταδιακά ανέβασε τη διαφορά στο 10-5 και 19-13, φτάνοντας στο 1-0 σετ με 25-16.
Στο δεύτερο σετ, η ΑΕΚ προηγήθηκε με 1-3 και 3-6, όμως ο Κέρκης με ένα σερί 4-0 πέρασε μπροστά με 7-6. Η ΑΕΚ έμεινε κοντά στο σκορ έως το 12-10. Σε εκείνο το σημείο, ο Κέρκης ανέβασε στροφές και έκανε το σκορ 19-14 και πήρε το σετ με 25-17.

Στο τρίτο σετ, ο Κέρκης μπήκε δυνατά και προηγήθηκε με 12-8. Η ΑΕΚ αντέδρασε και ισοφάρισε σε 13-13. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 16-15 για πρώτη φορά στο σετ, ο Κέρκης πήρε πάλι κεφάλι στο σκορ με 19-17. Η ΑΕΚ ισοφάρισε σε 21-21 και 23-23 με την ομάδα του Μαραθοκάμπου να κερδίζει τους δυο τελευταίους πόντους παίρνοντας και το τρίτο σετ με 25-23 και την νίκη με 3-0.

Τα σετ: 25-16, 25-17, 25-23.
ΑΣ Κέρκης (
Αργύρης  Ψάρρας): Γιαννόπουλος, Αράγια, Κανασάρος, Ναζαρένο, Γεωργίου, Γαβριήλ, Τουρνάκης, Μπαρμπούνης, Μπαραμπάτης, Κοντοκώστας, Αποστόλης , Φραγκιαδάκης, Κουτσομύτης.

ΑΕΚ (Άκης Χατζηαντωνίου): Θεοδόσης, Ράμος, Σπέλερ, Φίλος, Παύλου, Μουσίκας, Ντόντης, Αχιλλεόπουλος, Καπίρης, Πετσιάς, Πιέπερ.