Σάββατο 16 Οκτωβρίου 2021

Ποδόσφαιρο γυναικών Β’ Εθνική κατηγορία : Διαγόρας Ραχών Ικαρίας - Παμπαιανικός 2-3

Ήττα με ανατροπή για την γυναικεία ομάδα του Διαγόρα Ραχών Ικαρίας από την αντίστοιχη του Παμπαιανικού με 2-3. Παιγνίδι για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β΄Εθνικής κατηγορίας γυναικών. Ο αγώνας έγινε στο δημοτικό γήπεδο του Άγ. Κηρύκου (Βασίλης Λαρδάς). Ο Διαγόρας προηγήθηκε με 1-0 με γκολ που πέτυχε η Βαγγελιώ Κατέχη στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Παμπαιανικός μπήκε πιο δυνατά στο παιγνίδι και το 1-0 το μετέτρεψε σε 1-3 με δυο γκολ της Κωνσταντινίδη και ένα της Κουλουμάση. Η ομάδα της Ικαρίας μείωσε με την Αληθινή Κουτσού σε 2-3 στο 75′ και στην συνέχεια πίεσε τον αντίπαλό της μέχρι το τέλος του αγώνα, αλλά δεν κατάφερε να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης.
Διαιτητές : Τσαρνάς, Ασημακόπουλος, Τσεπέρκα

Διαγόρας Ραχών Ικαρίας (Σ. Καρίμαλης): Χαϊντούλη Ε., Καστανιά, Πούλη, Κοτσαμπά, Καρούτσου Κ., Γκολέμη, Κουτσού, Στένου, Κατέχη Ε., Καρούτσου Ε,. Κατέχη Κ. (Χαϊντούλη Σ., Πόρη, Τσαμανάϊ

Παμπαιανιακός (Χιωτάκης): Λευθεριώτη, Μπισμπιρούλα, Μεσσηνέση, Μιχάλη, Σιδερά, Κωνσταντινίδη, Γκόβα, Πιπέρη, Παπαδοπούλου, Κουλούμαση. (Μπερτόλη, Ρηνιώτη, Χούντα, Λούπι.