- - - ΑΨΕΣ Πυθαγόρας Πυθαγόρας ΑΕ Καρλόβασι ΑΟ Πολυκράτης samos samos samos Φοίνικας Διαγόρας Ραχών Ικαρίας samos samos samos samos samos samos samos ΑΣΣΑ Αναγέννηση

Τετάρτη 28 Οκτωβρίου 2020

Ποδόσφαιρο Σάλας Β΄ Εθνική : Samos futsal-Α.Ο Πήγασος Αγίας Παρασκευής 3-6

Δεν τα κατάφερε η Samos futsal αν και προηγήθηκε με 2-1, τελικά ηττήθηκε από την ομάδα του ΑΟ Πήγασος Αγ. Παρασκευής με 3-6.

Η Samos futsal βρέθηκε πολύ γρήγορα πίσω στο σκορ με 0-1 με γκολ που πέτυχε ο Σουλής στο 5΄, το 1-1 πέτυχε ο Χάρακας στο 16΄. Το ημίχρονο τελείωσε ισόπαλο 1-1 . Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πίεσαν και κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ με 2-1 με σκόρερ τον Τσέτσο στο 29΄. Όμως ο Πήγασος δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και με 3 γκολ σε 1,5 λεπτά το 2-1 το έκανε 1-4, στο 30΄ ισοφάρισε σε 2-2, με τον Τσιριγώτη, ένα λεπτό αργότερα 31΄ προηγήθηκε με 2-3 με τον Σούλη στο ίδιο λεπτό ο Μποντιώτης ανέβασε το δείχτη του σκορ στο 2-4, το 2-5 πέτυχε ο Σούλης στο 35΄, το 2-6 ο Μποντιώτης στο 37΄ το χορό των γκολ έκλεισε ο Χάρακας στο 38΄ κάνοντας το τελικό 3-6.

Διαιτητές: Ρίγλη, Σίπκας

Samos futsal : Τζουραμάνης , Γυμνόπουλος, Χάρακας, Τάτσης, Δαγκλής, Διομής, Σσέτσος, Γκαγκάς, Κανιάς.

ΑΟ Πήγασος Αγ. Παρασκευής: Κάτσαρης Ν. Χαραλαμπίδης, Αλ. Χαραλαμπίδης, Καπρής, Σουλής, Μποντιώτης , Μαργαρίτης, Τσιριγώτης,