Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2020

ΑΣ Κέρκης - ΑΨΕΣΚ Αρίσταρχος 1-2

Σημαντική εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Αρίσταρχος,  ο οποίος επικράτησε στο γήπεδο «Βασίλειος Καλυμνός » στους Μυτιληνιούς του ΑΣ Κέρκη Μαραθοκάμπου με 2-1. Αγώνας για την 2η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α΄ τοπικής κατηγορίας .

Οι δυο ομάδες ξεκίνησαν δυνατά το παιγνίδι χωρίς όμως να πετύχει τέρμα καμία από τις δυο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο . Στην επανάληψη ο Αρίσταρχος άνοιξε το σκορ με τον Καραμπίνη στο 55΄, στο 60΄ ο Τσιάργαλης ισοφάρισε σε 1-1, τη νίκη έδωσε  στους φιλοξενούμενους ο Καραμπίνης στο 69' πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ .

Διαιτητές : Ταρινίδης, Ιωαννάκης, Βέρροιος
Παρατηρητής αγώνα: Μανώλης Καρλοβασίτης
Γιατρός : Γ. Κατσουρίνης

ΑΣ Κέρκης: Καμίλης, Χιώτης, Παπαγεωργίου Γ., Παπαγεωργίου Γ., Καπρέλης, Κουτσοδόντης, Σταμούλης, Αθανασίου, Τσιαργάλης , Χοντάης, Πάτσης. ( Μαυρουδής, Χουσάς, Παπαγεωργίου Δ., Μακρής, Τηγανιτης, Κόλτσης ).

ΑΨΣΕΚ Αρίσταρχος: Μαρδάνης, Κουβέλης, Μπαξεβάνος, Σούλιας, Μπάτζιος, Μπακόλας, Κούρτης, Κουρλετάκης, Καραμπίνης, Σκαλέτης( Σεχάι Κ., Σεχάι Ρ., Σιβρήκας, Μαρδάνης, Παρασκευόπουλος, Γεωργαντάς, Τρυανταφύλλου, Στυλιανού).