- - - ΑΨΕΣ Πυθαγόρας Πυθαγόρας ΑΕ Καρλόβασι ΑΟ Πολυκράτης samos samos samos Φοίνικας Διαγόρας Ραχών Ικαρίας samos samos samos samos samos samos samos ΑΣΣΑ Αναγέννηση

Δευτέρα 25 Νοεμβρίου 2019

ΕΠΣ Σάμου: ΑΟ Σάμου-ΑΟ Μεσαριάς 3-2 (φωτο)

Νίκη με ανατροπή για τον ΑΟ Σάμου, παράπονα από την Μεσαριά. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 21΄  με τον Κούκη, στο 34΄ο Γερασίμου ισοφάρισε σε 1-1,  η Μεσαριά πήρε πάλι το προβάδισμα στο σκορ στο 45΄με γκολ του Τσούνη. Στην επανάληψη και στο 53΄ο Σεχάι Π. έφερε το παιγνίδι στο ίσια 2-2 με πέναλτι που αμφισβητήθηκε από τους φιλοξενούμενους, το γκολ της νίκης πέτυχε ο Βλαχογιάννης στο 75΄.

Παράπονα έχει η Μεσαριά από την διαιτησία 1)στη φάση του πέναλτι, 2) στο 68΄ ζήτησαν γκολ όταν ο τερματοφύλακας του ΑΟ Σάμου απέκρουσε στην γραμμή του τέρματος ισχυρίζονται ότι η μπάλα πέρασε την γραμμή ,3)  ενώ υπήρχαν πολλές καθυστερήσεις  ο διαιτητής κράτησε μόνο 2΄.

Διαιτητές: Πλιάγκος, Λέκκας , Καζόγλου.
Γιατρός : Δίγκας

ΑΟ Σάμου: Μαλλές Κ., Πατέ Χ., Χατζηανδρέου Δ.,  Στάμελος Γ., Ράπτης Γ., Σεχάι Κ., Γερασίμου Κ.,  Ηλιάδης Α., Μανάι Ν., Σεχάι Κ., Κανιάς Χ., Toska O., Βαλής Π., Βλαχογιάννης Δ., Καρβέλης, Δημητρίου Α., Ζήσης Α., Σεχάι Δ.

ΑΟ Μεσαριάς: Μαυρογεώργης Κ., Συναγρίδης Κ., Τέφας Α., Τσιάντης Σ., Φουντούλης Σ., Γεράκης Μ., Κούκης Κ., Συναγρίδης Ι., Καρνάβας Γ., Kullau J., Τσούνης Ν., Κόχυλας Ν., Τσαντές Ζ., Ρούστας Α., Φράγκος Μ., Κάστης Γ., Κούβαρης Ν., Φούσκας Α.