Δευτέρα 25 Νοεμβρίου 2019

Βόλεϊ α2 ανδρών : Κέρκης Σάμου – ΑΟΝΣ Μίλων 2-3 (φωτο)

Ένα συγκλονιστικό παιχνίδι είχαν την ευκαιρία να  απολαύσουν οι θεατές το Σάββατο 23 Νοεμβρίου στο κλειστό γυμναστήριο Καρλοβάσου, μεταξύ των ομάδων ΑΣ Κέρκη Μαραθοκάμπου Σάμου-Μίλωνας,   αγώνας της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος βόλεϊ της Α2 Εθνικής κατηγορίας  ανδρών. Παιγνίδι   θρίλερ που κράτησε 2 ώρες και 50 λεπτά, ο Κέρκης Μαραθοκάμπου Σάμου ηττήθηκε από τον Μίλωνα με 2-3,

(31-29, 16-25, 23-25, 25-11, 15-17)

Το πρώτο  σετ και  σε όλη τη διάρκεια του ήταν αμφίρροπο με την  ομάδα του Κέρκη να το κατακτά  με  31-29.

Το δεύτερο σετ  το κέρδισε εύκολα ο Μίλωνας  με σκορ 16-25.
Το τρίτο  σετ το πήραν οι φιλοξενούμενοι με 23-25 αν και ο Κέρκης  ήταν  μπροστά στο σκορ με 23-21 με ομάδα των Αθηνών με ένα σερί  4-0 πήρε το σετ.

Το τέταρτο  σετ το κέρδισε πολύ εύκολα ο Κέρκης με σκορ 25-11.

Το τάι μπρέικ  δεν ήταν για  καρδιακούς,  καθώς ο Κέρκης προηγήθηκε με 10-4 αλλά ο Μίλωνας κατόρθωσε να το γυρίσει και να το κερδίσει με 15-17 και τον αγώνα με 2-3

ΑΣ Κέρκης(Ντόζης): Αλεξάκης, Σαλωνίτης, Παπασπύρου, Βολουδάκης, Μπαλτάσης, Κογκαλίδης, Παύλου, Καπίρης, Βασιλακόπουλος, Σαρηγιάννης,  Μανδηλάρης, Πανούσος.

ΑΟΝΣ Μίλωνας (Παπαδοπουλος) Αλεξίου,            Κανελλόπουλος, Καρακίτσος, Μαντέκας,  Μαυραγάννης, Πολυχρονιάδης,  Ράμος, Ρούσσος, Τουρνάκης, Τσαρκάτογλου, Χάκας, Χανδρινός,