Δευτέρα 7 Οκτωβρίου 2019

Μπάσκετ: Αγώνας Κυπέλλου "ΓΙΩΡΓΟΣ ΒΑΛΗΣ": AE Καρλόβασι - Ηρακλής 71-61

Την Κυριακή 6/10/2019, στο κλειστό γυμναστήριο Καρλοβάσου, η AE Καρλόβασι επικράτησε του Ηρακλή Ικαρίας με σκορ 71-61 και πέρασε στα ημιτελικά όπου εκεί θα αντιμετωπίσει την Αναγέννηση .

Ο Ηρακλής μπήκε πιο δυνατά στο παιγνίδι και στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν μπροστά με 12-20, στο δεύτερο το Καρλόβασι κάλυψε τη διάφορα και έκλεισε το ημίχρονο με 31-27 υπέρ του . Στην επανάληψη στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά με 52-45 και στο τέταρτο δεν έχασε το προβάδισμα παίρνοντας τη νίκη πρόκριση με 71-61.

Δεκάλεπτα: 12-20, 19-7, 21-18, 19-16
Διαιτητές: Πόθας, Γιώτης

AE Καρλόβασι (Bαρβούνης )Πανταλαίος 7 (1), Xατζούδης 2, Παπαδάκης 14 (2), Tσούλης 9 (1), Aλούπης 12 (1), Κιάσσος 2, Νταβρής 6, Πανούσος 2, Αλεξάνδρου 7 (1), Ανδρικού , Τσιτσιρής 9, Μαγαλιός 1.

Ηρακλής (Κλάδας): Τσούνης 34 (6), Βαγιανός, Πορής, Γενούζος 7, Κατσαρός, Γρηγορόπουλος 5, Κατέχης 11 (2), Καράφτης, Σιουρής 4.