- - - ΑΨΕΣ Πυθαγόρας Πυθαγόρας ΑΕ Καρλόβασι ΑΟ Πολυκράτης samos samos samos Φοίνικας Διαγόρας Ραχών Ικαρίας samos samos samos samos samos samos samos ΑΣΣΑ Αναγέννηση

Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2019

Μπάσκετ: Αγώνας Κυπέλλου "ΓΙΩΡΓΟΣ ΒΑΛΗΣ" ΑΣΣ Αναγέννηση- ΠΜΑΣ Κούρος 89-55 (Φωτο)

Εύκολα επικράτησε η Αναγέννηση στο κλειστό γυμναστήριο Βαθέως του Κούρου με σκορ 89-55. Η Αναγέννηση επέβαλε τον ρυθμό της από νωρίς, το πρώτο δεκάλεπτο το έκλεισε με 13-11 και το ημίχρονο 33-23, στην επανάληψη στην τρίτη περίοδο οι τυπικά γηπεδούχοι ξέφυγαν με 22 πόντους 60-38 και έκλεισαν το παιγνίδι με 89-55.
Ο Κούρος το πάλεψε αλλά φυσιολογικά υπέκυψε στην ανωτερότητα της Αναγέννησης . Επόμενος αγώνας κυπέλλου με τον νικητή του ζευγαριού ΑΕ Καρλόβασι-ΑΣ Ηρακλής.

Τα δεκάλεπτα: 13-11, 33-23, 60-38, 89-55.
Διαιτητές: Χατζημιχάλης, Σκάλκος .

Α.Σ.Σ.Αναγεννηση (Σιμσηρής): Παλαιγεωργίου 12, Τσιβεριώτης Δ 32 (2), Παναγιώτου 2, Τσολακάκης 13, Ρώση 4, Γαλανός 5, Χατζιάρας 3 (1), Κωτσιόπουλος 10, Μαραθοκαμπίτης 6, Γρύλλης 2, Τζώνης, Βακιάρος.

Π.ΜΑ.Σ. Κουρος: Γιάννου 3, Αμπελίσης 11, Νιτοδάς 1, Κότσι 2, Σταθακιός 27 (1), Μυλωνάκης 8 (2), Βλασιάδης 3 (1), Ιλαρίδης, Φιλιππής Ζ., Φιλιππής Θ., Γιαννηκάκης, Καρμίρης.

Πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του αθλητή Νίκου Μαθιού