Σάββατο 12 Ιανουαρίου 2019

Β΄ Ανδρών Futsal League: Samos Futsal Club – Διογένης Ολυμπιακού Χωριού 3-2

Σάββατο 12 Ιανουαρίου 2019· πραγματοποιήθηκε στο Κλειστό Γήπεδο Σάμου στο πλαίσιο της ένατης (9ης) αγωνιστικής ο αγώνας ανάμεσα στις δυο ομάδες, Samos Futsal Club και Διογένης Ολυμπιακού Χωριού.

Από την έναρξη του πρώτου (1ου) ημιχρόνου, η ομάδα της Σάμου είναι ο κύριος κάτοχος της μπάλας με τους επιθετικούς να έρχονται διαρκώς σε επαφή με τον τερματοφύλακα. Ο Γεροντής ανοίγει το σκορ δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του νησιού (1-0). Στη συνέχεια, το παιχνίδι χαρακτηρίζεται από πολλές χαμένες ευκαιρίες για τους γηπεδούχους. Στο 15ο λεπτό, ο Τσέτσος χαρίζει με αυτογκόλ στον Διογένη την ισοφάριση (1-1). Η ομάδα του Διογένη, στο δεύτερο (2ο) ημίχρονο, αγωνίζεται με τέσσερις (4) παίκτες λόγω τραυματισμού που προκλήθηκε από το βρεγμένο τερέν του γηπέδου. Στο 2΄, ο Γεροντής κάνει το 2-1 και με διαφορά ενός λεπτού πλησιάζει απειλητικά την αντίπαλη εστία καταφέρνοντας το 3-1. Στη λήξη του αγώνα, ο Αναστασιάδης διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα του παιχνιδιού (3-2), η πρώτη νίκη της ομάδας, Samos Futsal Club.

Τέλος, το παρόν παιχνίδι διεξήχθη σε γήπεδο υπό αντίξοες συνθήκες εξαιτίας της τραγικής κατάστασης του αγωνιστικού χώρου, την διαρροή νερού από την οροφή του γηπέδου και την κατάληξη του στο δάπεδο με αποτέλεσμα τον τραυματισμό των παικτών κατά τη διάρκεια του αγώνα.