- - - ΑΨΕΣ Πυθαγόρας Πυθαγόρας ΑΕ Καρλόβασι ΑΟ Πολυκράτης samos samos samos Φοίνικας Διαγόρας Ραχών Ικαρίας samos samos samos samos samos samos samos ΑΣΣΑ Αναγέννηση

Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2018

Α’ Κατηγορία Ανδρών: ΑΕ Βαθ. Πανσ/κού-ΑΨΕΣ Πυθαγόρας 2-2

Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2018· πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Γήπεδο Σάμου το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα στους ΑΕ Βαθ. Πανσ/κού και ΑΨΕΣ Πυθαγοράς.
Στο 30’, το παιχνίδι ανοίγει ο Σπάρταλης για τον Πυθαγόρα (1-0). Ο Αμυρσώνης, όμως, στο 47ο λεπτό κατορθώνει την ισοφάριση του αγώνα σε 1-1. Ακολουθεί, στο 50’, γκολ του Τσιομπάι (2-1) το οποίο χαρίζει ελπίδα νίκης στην ομάδα του Πυθαγόρα. Στο 62΄, ο Γιαννούλης ισοφαρίζει σε 2-2 διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα του παιχνιδιού. Στο 85ο λεπτό, ολιγόλεπτη διακοπή του αγώνα σημειώνεται με την απόσυρση των διαιτητών και των ομάδων στα αποδυτήρια, λόγω της μη αποχώρησης του προπονητή της Ένωσης, κος Βούρος, από τον πάγκο της ομάδας του μετά την αποβολή του, περιμένοντας τις εξηγήσεις του διαιτητή. Πριν τη λήξη του παιχνιδιού (85΄), ο Θύμιος εγκαταλείπει τον αγωνιστικό χώρο μετά από υπόδειξη κόκκινης κάρτας (δυο κίτρινες) από το διαιτητή.

ΑΕ Βαθ. Πανσ/κού: Λύκος Ι., Κούμπουλης Ν., Αμυρσώνης Ε., Χατζηπαναγιώτης Σ., Σεβαστάκης Κ., Ραπάι Α., Θύμιος Γ., Μπαλατσός Ι., Σίδερης Ε., Γιαννούλης Π., Δρακόπουλος Α., (Αναπληρωματικοί): Πέτσουλας Κ., Λυγνός Α., Σιαφίλιος Κ., Πρένι Μ., Akulli D., Κοκκινάκης Ν., Βελάνης Σ.

ΑΨΕΣ Πυθαγόρας: Καλατζής Γ., Σαπουνάς Π., Σαράντου Δ., Δριτσάκης Ι., Καραδήμος Μ., Αργύρης Θ., Κοντοβάς Ι., Καραμαρούδης Α., Καραμόσχος Α., Σπάρταλης Π., Cobaj B., (Αναπληρωματικοί): Κοντάρας Κ., Ευγενικός Ε., Κατσίκας  Ν., Sefa S., Ανδρεάδης Α., Κίνδερλης Ι.