Κυριακή 21 Οκτωβρίου 2018

Α.Ο. Σάμου - ΑΨΕΣ Πυθαγόρας 3-3

Αγγλικό σκορ στο παιγνίδι του Α.Ο. Σάμου με τον ΑΨΕΣ Πυθαγόρα που έληξε ισόπαλο 3-3, αγώνας για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της α΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Σάμου.
Το σκορ άνοιξε για τον Πυθαγόρα στο 10΄ με γκολ που πέτυχε ο Κοντοβάς, το 1-1 έκανε στο 43' ο Ράπτης, στο 50' ο Γεωργατζιάς βάζει τον ΑΟ Σάμου μπροστά στο σκορ με 2-1, δυο λεπτά αργότερα στο 52' ο Κάρσας εκτέλεσε πέναλτι ο Ζουρνατζής το απέκρουσε αλλά η μπάλα πήγε στον ίδιο ποδοσφαιριστή και με πλασέ ισοφάρισε σε 2-2 .Στο 75΄οι γηπεδούχοι με γκολ του Δημητρίου κάνουν το 3-2 για να ισοφαρίσει για τους φιλοξενούμενους ο Καραμόσχος στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων (96’ ).

ΑΟ
Σάμου: Ζουρνατζής Α., Ράπτης Γ., Βουδιώτης Γ., Αντωνίου Κ., Ζήσης Α., Σταμούλος Ν, Δημητρίου Δ., Φάλαρης Α., Σεχάι Κ., Γεωργατζιάς Ε., Κανιάς Χ., (Αναπληρωματικοί): Toska O., Σαββίδης Ι., Καζαλάς Χ., Μουτζούρης Η., Εμποντάγκε Γ., Χατζηανδρέου Δ., Σεχάι Κ.

ΑΨΕΣ
Πυθαγόρας : Καλατζής Γ., Σαπουνάς Π., Σαράντου Δ., Δριτσάκης Ι., Κοντάρας Κ., Αργύρης Θ., Κοντοβάς Ι., Σπάρταλης Π., Καραμόσχος Α., Κάρσας Θ.,Cobaj B., (Αναπληρωματικοί): Κατσίκας Ν., Καραμαρούδης Α., Καραδήμος Μ., Sefa S., Ευγενικός Ε., Ανδρεάδης Α.