- - - ΑΨΕΣ Πυθαγόρας Πυθαγόρας ΑΕ Καρλόβασι ΑΟ Πολυκράτης samos samos samos Φοίνικας Διαγόρας Ραχών Ικαρίας samos samos samos samos samos samos samos ΑΣΣΑ Αναγέννηση

Κυριακή 14 Οκτωβρίου 2018

Α’ Κατηγορία Ανδρών – 3η Αγωνιστική: ΑΟ Πολυκράτης – Α.Ε. Βαθ. Πανσ/κού 2-4

Σήμερα· Κυριακή 14 Οκτωβρίου 2018, πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο «Χατζηελευθεριάδης» (Πυθαγόρειο) ο αγώνας ανάμεσα στους ΑΟ Πολυκράτης και Ένωση Βαθ. Πανσ/κού.

Στο 9΄ο Γεωργιάδης ανοίγει το παιχνίδι διαμορφώνοντας το αποτέλεσμα σε 0-1. Ακολουθεί, στο 23ο λεπτό, γκολ του Γιαννούλη Ν. πετυχαίνοντας την ισοφάριση (1-1). Με την έναρξη του δευτέρου (2ου) ημιχρόνου, ο Ραπάι μετά από πάσα (ασίστ) του Σιδέρη κάνει το 1-2. Στο 63’, ο Πολυκράτης δίνει προβάδισμα (αυτογκόλ) στην αντίπαλη ομάδα (1-3). Ο Καρύδης, όμως, έρχεται στο 78ο λεπτό με γκολ κάνοντας το 2-3. Τέλος, στο 81’, το σκορ γίνεται 2-4 από τον Γιαννούλη με «κρέμασμα» του τερματοφύλακα και στο τέλος του αγώνα (90’) ο διαιτητής δίνει δεύτερες κίτρινες κάρτες στον Σεβαστάκη και τον Τσάγκαρη αντίστοιχα.

ΑΟ Πολυκράτης: Δημητρίου Π., Κότσιαρης Π., Κυριαζής Α., Τσιρίκης Ι., Τζιώτης Ι., Παπαχρήστου Α., Έμρι-Μπιέρμι Σ., Γιαννούλης Ν., Τριτσινιώτης Δ., Καρύδης Α., Λούτσος Κ., (Αναπληρωματικοί): Πήττας Μ., Μανωλιός Κ., Παπουτσογιαννόπουλος Μ., Στρατής Θ., Zika K., Παγουρτζής Α., Τσάγγαρης Φ.

Α.Ε. Βαθ. Πανσ/κού: Λύκος Ι., Κούμπουλης Ν., Ραπάι Α., Βελάνης Σ., Σεβαστάκης Κ., Σιαφίλιος Κ., Γεωργιάδης Χ., Κοκκινάκης Ν., Αμυρσώνης Ε., Σιδέρης Ε., Δρακόπουλος Α., (Αναπληρωματικοί): Γιαννούλης Π., Akulli D., Θύμιος Γ., Πρένι Μ., Πέτσουλας Κ., Σουλάι Κ., Λυγνός Α.

Διαιτητής: Τσιμπρίδης
Α’ Βοηθός: Πασπάτης
Β’ Βοηθός: Καραμαγκιόλας