- - - ΑΨΕΣ Πυθαγόρας Πυθαγόρας ΑΕ Καρλόβασι ΑΟ Πολυκράτης samos samos samos Φοίνικας Διαγόρας Ραχών Ικαρίας samos samos samos samos samos samos samos ΑΣΣΑ Αναγέννηση

Σάββατο 15 Σεπτεμβρίου 2018

Κύπελλο ΕΠΣ Σάμου: Νίκη πρόκριση για το Φοίνικα

Β΄ Όμιλος Σάμου
Ο Φοίνικας κέρδισε τον Αρίσταρχο εκτός έδρας με 2-0 και πήρε την πρόκριση και περιμένει τον νικητή του αγώνα του ίδιου ομίλου ΑΠΣ ΑΓ Αθανάσιος – ΑΣ Κεραυνός Πλατάνου που θα γίνει αύριο Κυριακή 16/09/2018.
Καλύτερη η ομάδα των Μυτιληνιών μπήκε δυνατά στο παιγνίδι και μόλις στο 5΄ άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Σακκά, στη συνέχεια έδωσε χώρο στον Αρίσταρχο που προσπάθησε να ισοφαρίσει χωρίς αποτέλεσμα. Ο Φοίνικας με τις οδηγίες του προπονητή του Σταματάκη αφυπνίστηκε και σφράγισε την νίκη πρόκριση στο 40΄με γκολ που πέτυχε ο Ανδρέου με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Στο δεύτερο ημίχρονο παίχτηκε σκληρό παιγνίδι χωρίς όμως να σημειωθούν άλλα τέρματα .

Διαιτητές : Κατόπης , Καραγιάννης, Μπαιράμης

ΑΨΕΣΚ Αρίσταρχος: Μαρίνος, Μπαξεβάνος, Παρασκευάς , Τριανταφύλλου, Μόρτος, Παρασκευόπουλος, Καζόγλου, Ηλιάδης, Κρητικός , Σκεύης, Παρασκευής.
ΑΕΣ Φοίνικας : Θράβαλος, Πασχάλης, Γκίλας, Σύρρας, Αρσενίου, Σακκάς, Α. Καραμηνάς Λ. Καραμηνάς, Αναστασίου, Καραμπίνης, Ανδρέου.

Δ΄ Όμιλος Ικαρίας –Φούρνων
Μεσαριά – Διαγόρας 3 - 4  ημίχρονο 1-3. Ο Διαγόρας στον επόμενο γύρο με τον Ίκαρο στον Εύδηλο.