Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου 2018

Κύπελλο ΕΠΣ Σάμου: Α.Ε. Βαθ. Πανσ/κού – ΑΟ Σάμου 4-0

Γ’ Όμιλος Σάμου
Σήμερα, Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου 2018, πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Γήπεδο Σάμου ο αγώνας ανάμεσα στην Α.Ε. Βαθ. Πανσ/κού και ΑΟ Σάμου.

Στο 10ο λεπτό, το σκορ ανοίγει  ο Γεωργιάδης για την Ένωση με σουτ από την περιοχή . Στη συνέχεια, η ομάδα του ΑΟ Σάμου χάνει ευκαιρία για ισοφάριση στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι (18’). Πριν την λήξη του πρώτου (1ου) ημιχρόνου, ο Αμυρσώνης ελέγχοντας την κυκλοφορία της μπάλας κάνει το 2-0. Κατά τη διάρκεια του δευτέρου (2ου) ημιχρόνου, η ομάδα της Ένωσης προηγείται στο σκορ (3-0) με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κοκκινάκη. Τέλος, στο 88ο λεπτό ο Θύμιος δίνει ασίστ στον Γιαννούλη ο οποίος πετυχαίνει γκολ μέσα στην μεγάλη περιοχή κάνοντας το τελικό αποτέλεσμα 4-0.

Ένωση Βαθ. Πανσ/κού: Λύκος Ι., Akulli D., Βαρδίκος Γ., Βελάνης Σ., Σεβαστάκης Κ., Σιαφίλιος Κ., Γεωργιάδης Χ., Κοκκινάκης Ν., Αμυρσώνης Ε., Γιαννούλης Π., Δρακόπουλος Α., (Αναπληρωματικοί): Μπαλατσός Ι., Σουλάι Κ., Θύμιος Γ., Πρένι Μ., Αναστασιάδης Μ., Πέτσουλας Κ.

ΑΟ Σάμου: Μουτζούρης Η., Σεχάι Κ., Ράπτης Γ., Αντωνίου Κ., Ζήσης Α., Δημητρίου Δ., Σεχάι Κ., Γεωγαρντζιάς Ε., Εμποντάγκε Γ., Φάλαρης Α., Κανιάς Χ., (Αναπληρωματικοί): Toska O., Λάζε Χ., Χατζηανδρέου Δ., Ελευθερόγλου Ι., Βαλής Π., Βουδιώτης Γ., Σκαπέτης Τ.

Διαιτητής:Τσιμπρίδης
Α’ Βοηθός: Καλλινιώτης
Β’ Βοηθός: Ιωαννάκης