Παρασκευή 31 Αυγούστου 2018

ΙΡΑ Σάμου: Φιλανθρωπικός Αγώνας ποδοσφαίρου για τη στήριξη των πυρόπληκτων οικογενειών

Σε Φιλανθρωπικό Αγώνα ποδοσφαίρου για τη στήριξη των πυρόπληκτων οικογενειών Αγωνίσθηκε η Τοπική Διοίκηση ΙΡΑ Σάμου με την Α Ε Καρλόβασι

Τοπική Διοίκηση ΙΡΑ Σάμου
για τη στήριξη των πυρόπληκτων οικογενειών.

Α.Ε ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ - ΙΡΑ ΣΑΜΟΥ 3-1
Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη ο Φιλανθρωπικός Αγώνας ποδοσφαίρου μεταξύ της Αθλητικής Ένωσης Καρλοβάσου και της Τ.Δ ΙΡΑ ΣΑΜΟΥ για τη στήριξη των πυρόπληκτων οικογενειών που διοργανώθηκε από τον Δήμο Σάμου και τον ΔΟΠΠΟΝΑΣ.
Ο Αγώνας διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο Καρλοβάσου παρουσία του Δημάρχου Σάμου κ. Αγγελόπουλου Μιχάλη και της πρόεδρου του ΔΟΠΠΟΝΑΣ κας Ανδρεάδου Σουλτάνας, όπου, εγκαινιάσθηκε και ο φυσικός χλοοτάπητας του γηπέδου Καρλοβάσου με Αγιασμό από τον ιερέα πατέρα Αναστάσιο Σινάνη.
Αμέσως μετά το τέλος του αγώνα ο Δήμος Σάμου και ο ΔΟΠΠΟΝΑΣ έδωσαν Έπαινο στην Α.Ε ΚΑΡΛΟΒΑΣΙΟΥ, την ΙΡΑ ΣΑΜΟΥ, στους Διαιτητές του Αγώνα ΙΟΡΔΑΝΙΔΗ Γεώργιο, ΡΙΓΛΗ Αλίκη και ΠΑΠΑΔΑΜ Ευθύμιο, καθώς και σε όλους όσους αγωνίσθηκαν και συνετέλεσαν στην διεξαγωγή του Αγώνα.
Στο… αγωνιστικό κομμάτι, για την ιστορία, ο φιλανθρωπικός αγώνας έληξε με 3-1 υπέρ της ΑΕΚ, με την ΙΡΑ ΣΑΜΟΥ να ανοίγει το σκορ στο 15ο λεπτό με υπέροχο σουτ πλασέ του Εμμανουήλ Κουρλετάκη μετά από ωραία κάθετη πάσα του Παναγιώτη Κότσιαρη και στο 42ο λεπτό η ΑΕΚ ισοφάρισε σε 1-1 με πέναλτι.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ ήταν πολύ καλύτερη και με δυο υπέροχα γκολ πήρε τη νίκη με 3-1.
Ο γραμματέας της ΙΡΑ ΣΑΜΟΥ κ. Σακερλής Γεώργιος παρέδωσε στον πρόεδρο της ΑΕΚ κ. Χιώτη το Λάβαρο της ΙΡΑ ΣΑΜΟΥ ενώ ο πρόεδρος και αρχηγός της ομάδας κ. Αβραμίδης Γεώργιος, με τον αρχηγό της ομάδας της ΑΕΚ κ. Μανιτσούδη αντάλλαξαν τα Λάβαρα και την ιστορία των δυο Συλλόγων.