Δευτέρα 2 Απριλίου 2018

Νίκη σωτηρίας για τον Αρίσταρχο επί της Α.Ε Καρλόβασι με 3-2

Μεγάλη βαθμολογικής σημασίας νίκη πέτυχε η ομάδα του Αρίσταρχου επικράτησε της Α.Ε Καρλόβασι με σκορ 3-2 . Μια νίκη που φέρνει την ομάδα του Κοκκαρίου να ξεφεύγει από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού κατά έξη πόντους. Το πρώτο ημίχρονο ήταν στείρο 0-0 με λίγες καλές ευκαιρίες και από τις δυο ομάδες , αντίθετα στην επανάληψη οι ομάδες κυνήγησαν τη νίκη και τελικά να την παίρνει ο Αρίσταρχος ο όποιος στο 60΄βρεθηκε πίσω στο σκορ με γκολ που πέτυχε ο νεοεισέλθεις στον αγωνιστικό χώρο Ντουράι,.Ο Αρίσταρχος ισοφάρισε στο 70' με γκολ του Μπακόλα και στο 78' Κουρλετάκης έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχος με 2-1 η ισοφάριση αυτή τη φορά ήρθε για τους φιλοξενούμενους στο 81΄ πάλι με τον Ντουράι. Το γκολ της νίκης για τους γηπεδούχους που μπορεί να κρίνει και την παραμονή της ομάδας στην μεγάλη κατηγορία, πέτυχε ο Παρασκευάς στο 87΄, γκολ πανηγυρίστηκε έντονα από παίχτες. προπονητές ,διοίκηση και φιλάθλους της ομάδας του Αρίσταρχου.
Διαιτητές: Καραμαγκιόλας , Τζόλα, Πλιάγκος.

ΑΨΕΣΚ Αρίσταρχος: Μαρίνος, Ζολί, Παρασκευάς, Τριανταφύλλου, Μόρτος, Παρασκευόπουλος, Κελεμένη, Κότσιαρης , Μπαξεβάνος, Καραμπίνης, Μπακόλας,
(Χατζηκώστας, Καρολ, Καζόγλου, Μάρκου, Κουρλετάκης, Κρητικός )

Α.Ε Καρλόβασι : Καμίλης, Μ. Χατζημανώλης, Γ. Χατζημανώλης, Μανιτσούδης, Γιασκουλίδης, Βογστάνης, Τσεβρενάκου, Ζορμπάς, Στεφανής, Κουφογιάννης, Ταμβακολόγος. ( Ντουράι, Μαρμαράς, Κιουλουκιώτης, Λεκάι, Ντάγια )