Κυριακή 15 Απριλίου 2018

Α’ Κατηγορία Ανδρών – 16η Αγωνιστική: ΑΕ Καρλόβασι – ΑΟ Πολυκράτης 2-2

Σήμερα, Κυριακή 15 Απριλίου 2018, πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο «Β. Καλύμνιος» των Μυτιληνιών το ντέρμπι της 16ης αγωνιστικής της A΄κατηγορίας ανάμεσα στους ΑΕ Καρλόβασι και ΑΟ Πολυκράτης.
Με την έναρξη του παιχνιδιού (2ο λεπτό), ο Χατζηνικολάου ανοίγει το σκορ με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή. Ακολουθεί, η ισοφάριση του αγώνα στο 39’ με γκολ του Τσιρίκη.  Στη συνέχεια, ο Πολυκράτης στο 42ο λεπτό χάνει σημαντική ευκαιρία να περάσει μπροστά στο σκορ . Κατά την διάρκεια του δευτέρου (2ου) ημιχρόνου, στο 83’ το Καρλόβασι, μετά από συνεχείς προσπάθειες, κάνει το σκορ 2-1. Η ομάδα του Πυθαγορείου, όμως, με γκολ του Κυριαζή Ε. στις καθυστερήσεις του αγώνα (93’ )με απευθείας εκτέλεση φάουλ ισοφαρίζει το παιγνίδι διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα σε 2-2.