Τετάρτη 10 Ιανουαρίου 2018

Βόλεϊ α2 Ανδρών: Πανιώνιος – Α.Σ. Κέρκης 3-0 εξ αναβολής

Το 1ο σετ ο Πανιώνιος το κέρδισε εύκολα με 25-18 μετά το 2-4 δεν έχασε την πρωτοπορία στο σκορ από τον Κέρκη, που ακολουθούσε κοντά στο σκορ, ώσπου οι γηπεδούχοι πήραν μια διαφορά 5 πόντων 19-14, έτσι συνέχισαν μέχρι τέλους ανεβάζοντας την διαφορά και στους 7 πόντους 18-25.

Το 2ο ήταν ντέρμπυ με τον Κέρκη να μπαίνει μπροστά στο σκορ με 14-15 από εκείνο το σημείο και μετά ο Πανιώνιος ανέβασε στροφές και πήρε μια διαφορά 7 πόντων 23-16 και 25-18 και το σετ στους γηπεδούχους

Το 3ο σετ κύλισε όπως τα δυο προηγούμενα με την διαφορά ότι οι δυο ομάδες εναλλάσσονταν στο προβάδισμα των πόντων με καμία να μην μπορεί να ξεφύγει πάνω από δυο πόντους .Τελικά το κέρδισε και αυτό ο Πανιώνιος με 27-25 παίρνοντας τη νίκη με 3-0
Η ομάδα του Κέρκη πήγε στην Αθήνα να αγωνιστεί με τον Πανιώνιο με 7 αθλητές .