Κυριακή 3 Δεκεμβρίου 2017

ΑΟ Σάμου – Σχ Θετ Επ/μών 2-0 (φωτο)

Ο ΑΟ Σάμου επικράτησε με 2-0 της Σχ. Θετ. Επιστημών σε παιχνίδι για την 8η αγωνιστική της α΄ κατηγορίας . Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε 0-0.  Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυναμικά και στο 53΄ άνοιξαν το σκορ με γκολ που πέτυχε ο Γρόπαλης.
Η ομάδα της Σχ. Θετ. Επιστημών στη συνέχεια προσπάθησε να βγει μπροστά για να ισοφαρίσει χωρίς αποτέλεσμα, αντιθέτως ο ΑΟ Σάμου πέτυχε και δεύτερο γκολ με τον Αμυρσώνη στο 86’, κατακτώντας μια πολύτιμη βαθμολογικής σημασίας νίκη.
Διαιτητές : Αράπος, Σίπκας, Ρίγλη.
ΑΟ Σάμου: Μουτζούρης , Λαζέ, Κανιάς, Αντωνίου, Ζήσης, Γκίλας, Τόσκα , Δημητρίου, Εμπονταγιέ, Γρόπαλης, Αμυρσώνης.
Σχ. Θετ. Επιστημών: Μουρίκης, Χονδρογιάννης, Καγιάννης Βιτετζάκης, Χρυσανθακόπουλος, Θέμελης, Αδάμ, Φαρμάκης, Κοσμάς, Σιδηρόπουλος, Ρουσάκης.