Σάββατο 30 Σεπτεμβρίου 2017

ΑΓΣ Διαγόρας – ΑΟ Πολυκράτης 1-2

Πρωτάθλημα Α΄ Κατηγορίας 2η αγωνιστική
Με δυο γκολ του Γεωργιάδη ο Πολυκράτης έφυγε με το διπλό από την Ικαρία, όπου επικράτησε δύσκολα του Διαγόρα με 2-1 . Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιγνίδι και στο 0-0 έχασαν πέναλτι με τον Τσεπέρκα .

Το 0-1 πέυχαν οι φιλοξενούμενοι στο 1ο ημίχρονο . Στην επανάληψη ο Διαγόρας ισοφάρισε σε 1-1 με το Βρούλο, ο Πολυκράτης όμως κατόρθωσε να πετύχει και δεύτερο γκολ και να πάρει τους τρεις πολύτιμους βαθμούς της νίκης . Ο Διαγόρας με σαφώς πιο βελτιωμένη εικόνα από τα προηγούμενα χρόνια, κατά τη διάρκεια του αγώνα είχε και δυο δοκάρια.

Στο άλλο σημερινό παιγνίδι της 2ης αγωνιστικής, η Α.Ε. Βαθ. Πανσ/κού κέρδισε στην Ικαρία την ομάδα του Ικάρου με 2-1 . Το 0 -1 σημειώθηκε στο 20΄ με αυτογκόλ . Το 1 - 1 στο 35΄ και το 1 - 2 στο 70΄