Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου 2016

ΑΟ Σάμου - Α.Ε. Βαθ. Πανσ/κού 0-2

Δυνατό παιγνίδι με πολλές κίτρινες κάρτες, με τον ΑΟ Σάμου να έχει την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο, με καλύτερη φάση αυτή στο 18΄όταν ο Βαγιανός έκανε δυνατό σουτ έξω από την περιοχή αλλά ο έμπειρος Κόττορας με ωραία επέμβαση απέκρουσε σε κόρνερ, αποσοβώντας την παραβίαση της εστία του.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Α.Ε. Βαθ. Πανσ/κού μπήκε πιο δυνατά και στο 71΄ κέρδισε πέναλτι με τον Θύμιο ο οποίος ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τον Μοσχόπουλο , το εκτέλεσε ο ίδιος και έκανε το 0-1.  Το 0-2 πέτυχε ο Δρακόπουλος στο 74΄ μετά από αδράνεια της άμυνας, με πλασέ .
Διαιτητές: Κατόπης, Ιορδανίδης , Λέκκας
Οι συνθέσεις
ΑΟ Σάμου: Λύκος , Σαχίνογλου , Τζεμάι, Μοσχόπουλος, Νοταράς , Καλλιπολίτης , Αμυρσώνης , Δημητρίου ( 65΄ Μωραΐτης), Βαγιανός (λ.τ. 55΄Θεοδωράκης ) , Φάλαρης ( 85΄Κοράκης), Ακούλι.
Α.Ε. Βαθ. Πανσ/κού: Κόττορας , Λιγνός ( 45΄Δρακόπουλος) , Χατζηκωνσταντής , Σιαφίλιος ( 55΄Θύμιος), Σεβαστάκης , Δριτσάκης , Βαρδίκος (79΄ Τσούκας) , Παπαθεοδώρου , Βελάνης , Μούτσος , Παλάσκας.