Βόλεϊ: Αναγέννηση – Αγ. Παρασκευή 3-2 (Δηλώσεις Φωτό )

Α2 Εθνική Κατηγορία Γυναικών Α΄ Όμιλος  1ος υποόμιλος
15η αγωνιστική
Αναγέννηση – Αγ. Παρασκευή  3-2
Τα σετ 26-24, 25-21, 25-27, 15-25, 15-7
Μία πολύ μεγάλη νίκη πήρε η ομάδα βόλεϊ της Αναγέννησης που επικράτησε με 3-2 σετ  της Αγ. Παρασκευής στο κλειστό γυμναστήριο Βαθέως . Μια νίκη που μπορεί να είναι  και παραμονή της ομάδας στην α2 εθνική κατηγορία.
Ντέρμπι ήταν το παιγνίδι, με την Αναγέννηση να παίρνει το πρώτο σετ που κρίθηκε στις λεπτομέρειες με την  Αγ. Παρασκευή να κάνει το 23-20  (24-24), αλλά η Αναγέννηση ήταν πιο ψύχραιμη  και κατέκτησε το σετ (26-24)
Τα δεύτερο το κέρδισε πιο εύκολα με 25-21, το τρίτο σετ ήταν θρίλερ η Αναγέννηση προηγήθηκε 16-9 σε εκείνο το σημείο χαλάρωσαν και η Αγ. Παρασκευή με ένα σερί 9-0 πέρασε μπροστά στο σκορ 16-18 και τελικά το κατέκτησε  με 25-27.  Το τέταρτο το πήρε εύκολα με 15-25 και ισοφάρισε σε 2-2, στο τάι μπρέικ η Αναγέννηση που ήθελε τη νίκη πάση θυσία το κέρδισε εύκολα με 15-7.