Κυριακή 26 Απριλίου 2015

Αγώνες βόλεϊ γυναικών για την άνοδο στην Α2 Εθνική Κατηγορία Αναγέννηση- Τελχινίς 3-2

Τελχινίς - Αναγέννηση- 2-3
Τα σετ: 15-25, 11-25, 25-23, 25-23, 15-10
Η Αναγέννηση αν και προηγήθηκε με 2-0 δεν κατάφερε να πάρει μια καθαρή νίκη  καθώς  η ομάδα της Ρόδου ισοφάρισε σε 2-2 σετ και το παιγνίδι πήγε στο τάι μπρέικ, εκεί η ομάδα της Σάμου με την βοήθεια του κοινού της το κέρδισε με  15-10.
Η πρώτη θέση που θα σημαίνει και άνοδο στην Α2 Εθνική κατηγορία θα κριθεί στο αυριανό τελευταίο παιγνίδι του τουρνουά,  μεταξύ της Αναγέννησης Σάμου και  του Νηρέα Χίου.
Τριπλή ισοβαθμία έχουν μόνο εάν κερδίσει αύριο η Χίος με 3-2 σετ, από εκεί και πέρα με καθαρή νίκη της Αναγέννησης Σάμου  ή του Νηρέα Χίου ανεβαίνει ο  νικητής . Με τριπλή ισοβαθμία επειδή στα σετ μεταξύ τους  ματς θα είναι όλα ισόπαλα μετράνε  οι πόντοι σε αυτή τη περίπτωση αυτομάτως η ομάδα της Ρόδου Τελινίς βγαίνει εκτός αφού έχει αρνητικό συντελεστή πόντων.   Φωτογραφίες ΕΔΩ