Τρίτη 3 Μαρτίου 2015

Κύπελλο: Ημιτελική Φάση ΑΟ Μεσαριάς – ΑΨΕΣ Πυθαγόρας 2-3

Δυνατά μπήκε η Μεσαριά έχασε δυο καλές ευκαιρίες στο 30΄και 35΄  ο Πυθαγόρας όμως πέτυχε το γκολ με τον  Ευαγγέλου στο 41΄,  το 0-2 έκανε ο Σαράντου στο 56΄ και δυο λεπτά αργότερα ο Ευαγγέλου το 0-3 εκεί οι φιλοξενούμενοι πίστεψαν ότι όλα έχουν τελειώσει αλλά οι γηπεδούχοι δεν το έβαλαν κάτω και μείωσαν στο 71΄με τον Συναγρίδη σε 1-3. Στο 72΄σε 2-3 με τον ίδιο ποδοσφαιριστή, ενώ στο 88΄ λίγο έλειψε να πάει το παιγνίδι στην παράταση αλλά το σουτ του Συναγριδη σταμάτησε στο δοκάρι του Πυθαγόρα. Η ομάδα των Κοντακεΐκων  στον τελικό θα αντιμετωπίσει το Καρλόβασι
Διαιτητές: Ιορδανίδης - Σκουδριανός
ΑΟ Μεσαριάς: Τσαντές Γ., Πετράκης, Τέφας, Τσιαντής,  Ευστρατουδάκης Μ., Κοτσορές, Φουντούλης, Πλύτας, Ευστρατουδάκης Π., Φιλιππίδης, Σταμούλος.
ΑΨΕΣ Πυθαγόρας: Σκουδριάνος, Πατακιούτης, Μαστρογιάννης , Σαπουνάς, Ιωαννίδης, Κουκουβλής, Κατσίκας, Ευαγγέλου , Κοκκινάκης, Κάρσας, Σαράντου.