Δευτέρα 4 Μαΐου 2015

Αρίσταρχος - Φοιτητές 2-3

Μεγάλη νίκη πέτυχαν οι Φοιτητές μέσα στο Βαθύ επί του Αρίσταρχου και κράτησαν το όνειρο της ανόδου ζωντανό .
Προηγήθηκε η ομάδα των Φοιτητών με τον Μπακασέτα  ο Αρίσταρχος αντέδρασε γρήγορα και ισοφάρισε με γκολ που πέτυχε ο Κουρλετάκης και ο Σιούλας πριν βγει το ημίχρονο με σουτ έκανε το 2-1.
Στην επανάληψη οι Φοιτητές εκμεταλλεύτηκαν τα λάθη της άμυνας του Αρίσταρχου και καταρχάς ισοφάρισαν με τον Γεροντή σε 2-2 και στη συνέχεια πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκης με γκολ του Αλούση .
Ο Αρίσταρχος είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει όταν κέρδισε πέναλτι στο 85΄ το εκτέλεσε ο Κότσιρας άλλα ο έμπειρος Μουρίκης το απέκρουσε χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του .