Τετάρτη 30 Μαΐου 2018

Α’ Κατηγορία Ανδρών: Αγώνας Κατάταξης-6η Αγωνιστική: Πρωταθλήτρια Σάμου η ΑΕ Βαθ. Πανσ/κού

Σήμερα, Τετάρτη 30 Μαΐου 2018, διεξήχθη στο Γήπεδο «Χατζηελευθερίαδη» (Πυθαγόρειο) ο αγώνας κατάταξης της έκτης (6ης) αγωνιστικής ανάμεσα στους ΑΟ Πολυκράτης και ΑΕ Βαθ. Πανσ/κού.
Κατά τη διάρκεια του πρώτου (1ου) ημιχρόνου, οι δυο ομάδες δεν κατορθώνουν το άνοιγμα του παιχνιδιού παρά τις πολυάριθμες προσπάθειες αντίστοιχα. Στο δεύτερο (2ο) ημίχρονο, όμως, η ομάδα της Ένωσης στέλνει τέσσερις (4) φορές τη μπάλα στα δίχτυα του Πολυκράτη διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα σε 0-4. Τα γκολ σημείωσαν: Γιαννούλης (2), Σεβαστάκης και Τσούκας.

Με τη λήξη του αγώνα, η ΑΕ Βαθ. Πανσ/κού αναδεικνύεται πρωταθλήτρια ομάδα του νομού Σάμου για την αγωνιστική περίοδο 2017-2018.

ΑΟ Πολυκράτης: Δημητρίου Π., Κακάνης Η., Κυριαζής Α., Κουλούρης Β., Τζιώτης Ι., Zika L., Ρίζος Α., Παπαχρήστου Α., Παγουρτζής Α., Καρύδης Α., Πήττας Η-Γ., (Αναπληρωματικοί): Μανωλιός Γ., Τζιώτης Β., Βακράς Δ.

ΑΕ Βαθ. Πανσ/κού: Πρένι Μ., Σεχάι Κ., Τσούκας Α., Βαρδίκος Γ., Κωνσταντάρας Β., Σιαφίλιος Κ., Σεβαστάκης Κ., Κοκκινάκης Ν., Βελάνης Σ., Γιαννούλης Π., Δρακόπουλος Α.,
(Αναπληρωματικοί): Λύκος Ι., Μπαλατσός Ι.

Διαιτητής: Κατόπης
Α' Βοηθός: Σίπκας
Β' Βοηθός: Πλιάγκος