Κυριακή 6 Μαΐου 2018

Α’ Κατηγορία Ανδρών-18η Αγωνιστική: ΑΟ Πολυκράτης-ΑΨΕΣΚ Αρίσταρχος 8-0

Σήμερα, Κυριακή 6 Μαΐου 2018, πραγματοποιήθηκε στο Γήπεδο «Χατζηελευθεριάδη» (Πυθαγόρειο), στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής, ο αγώνας ανάμεσα στους ΑΟ Πολυκράτης και ΑΨΕΣΚ Αρίσταρχος.

Κατά την διάρκεια του πρώτου (1ου) ημιχρόνου, ο Τζιώτης ανοίγει το παιχνίδι με εκτέλεση πέναλτι διαμορφώνοντας το σκορ σε 1-0 υπέρ του Πολυκράτη. Οι παίκτες της ομάδας του Πυθαγορείου, στο δεύτερο (2ο) ημίχρονο, κάνουν αισθητή την παρουσία τους στον αγωνιστικό χώρο κατορθώνοντας την ανάδειξη τους σε νικητές του αγώνα με τελικό αποτέλεσμα 8-0. Τα γκολ σημείωσαν: Τζιώτης (2), Γεωργιάδης (3), Παπαχρήστου (1) και Κυριαζής (1).

Διαιτητής: Σφέτσιας
Α’ Βοηθός: Λέκκας
Β’ Βοηθός: Βλαχόπουλος