- - - ΑΨΕΣ Πυθαγόρας Πυθαγόρας ΑΕ Καρλόβασι ΑΟ Πολυκράτης samos samos samos Φοίνικας Διαγόρας Ραχών Ικαρίας samos samos samos samos samos samos samos ΑΣΣΑ Αναγέννηση

...

Για μεγέθυνση κάντε κλικ πάνω στην κάρτα
samos samos samos samos samos samos samos samos

Σάββατο, 20 Μαΐου 2017

Μπάσκετ : Μία νίκη μακριά από την κατάκτηση του τίτλου στην βρίσκεται ο ΠΑΣ Ίκαρος

1ος  Τελικός  ΠΑΣ Ίκαρος - AE Kαρλόβασι 70-61 Τα δεκάλεπτα 20-12, 36-35, 46-47, 70 - 61
Η ομάδα της Ικαρίας νίκησε στην έδρα της το Καρλόβασι με 70-61, στον πρώτο τελικό και έκανε το 2-1 στη σειρά (μεταφέρονται και τα αποτελέσματα των ομάδων στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος) και θέλει άλλη μία νίκη για να πάρει τον τίτλο.

Η ομάδα του Καρλοβάσου απέδειξε ότι είναι ισάξια αντίπαλος για την κατάκτηση του τίτλου καθώς στο 3ο δεκάλεπτο ήταν μπροστά στο σκορ με 46-47 και πέντε λεπτά πριν το τέλος του αγώνα 52-52 . Επόμενος αγώνας στο Καρλόβασι. (με νίκη της τοπικής ομάδας ισοφαρίζει σε 2-2 τις νίκες, αν κερδίσει ο Ίκαρος στέφεται πρωταθλητής για το 2016-2017)