- - - ΑΨΕΣ Πυθαγόρας Πυθαγόρας ΑΕ Καρλόβασι ΑΟ Πολυκράτης samos samos samos Φοίνικας Διαγόρας Ραχών Ικαρίας samos samos samos samos samos samos samos ΑΣΣΑ Αναγέννηση

Για μεγέθυνση κάντε κλικ πάνω στην κάρτα
samos samos samos samos samos samos samos samos

Κυριακή, 7 Μαΐου 2017

Α.Σ Λαίλαπας - Ο ΑΨΕΣ Πυθαγόρας 2-3 (Φωτο)

Κρίσιμο παιγνίδι και για τις δυο ομάδες μιας και ο Λαίλαπας ήθελε νίκη ή ισοπαλία για να παραμένει στην α΄ κατηγορία ενώ ο Πυθαγόρας μόνο νίκη για να διεκδικήσει το πρωτάθλημα μαζί με τον Πολυκράτη, αφού ισοβαθμούν στην κορυφή της βαθμολογίας.
Ο Πυθαγόρας μπήκε δυνατά στο παιγνίδι και στο 23΄ προηγήθηκε με 2-0 με γκολ που πέτυχε ο Τζιομπάι με σουτ και άνοιξε το σκορ στο 14΄ 0-1 και ο Καραμόσχος στο 23' με κεφαλιά πέτυχε το 0-2. Ο Λαίλαπας αντέδρασε και μείωσε σε 1-2 στο 37΄ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λούτσου έξω από την περιοχή . Σκορ ημιχρόνου .
Στην επανάληψη και στο 61' ο Τσεβάς με σουτ έδωσε αέρα και πάλι δυο γκολ στους φιλοξενούμενους 1-3 και το τελικό 2 -3 έκανε με πέναλτι στο 83΄ ο Μάρκου . Το πέναλτι έκανε ο Σαπουνάς όταν η μπάλα βρήκε στο χέρι του, έτσι αντίκρισε και τη δεύτερη κίτρινη κάρτα κόκκινη.
Α.Σ Λαίλαπας: Ζουρνατζής, Βακράς , Πήττας, Σπάγος, Αξιώτης, Κουλούρης, Σταύρου, Καρνάς, Κρητικός, Λούτσος, Μάρκου, (Καρανδρέας Αναστασίου).
ΑΨΕΣ Πυθαγόρας : Καλατζής , Μαργαρώνης , Μαστρογιάννης , Κοντάρας, Σαπουνάς, Καραδήμος, Σαράντου, Καραμαρούδης , Καραμόσχος , Τσομπάι , Τσεβάς. (Κάρσας, Κατσίκας).