- - - ΑΨΕΣ Πυθαγόρας Πυθαγόρας ΑΕ Καρλόβασι ΑΟ Πολυκράτης samos samos samos Φοίνικας Διαγόρας Ραχών Ικαρίας samos samos samos samos samos samos samos ΑΣΣΑ Αναγέννηση

Για μεγέθυνση κάντε κλικ πάνω στην κάρτα
samos samos samos samos samos samos samos samos

Κυριακή, 5 Φεβρουαρίου 2017

Αγώνας κυπέλλου: ΑΨΕΣ Πυθαγόρας - ΑΟ Πολυκράτης 5-1 (Βίντεο - Φωτο)

Για την ημιτελική φάση του κυπέλλου ο Πυθαγόρας επικράτησε του Πολυκράτη με 5-1 και πέρασε στον τελικό όπου εκεί θα αντιμετωπίσει τον Διαγόρα Ραχών Ικαρίας  (ο οποίος κέρδισε τη Σχολή Θετικών Επιστημών με 2-1 στην παράταση) σε ημερομηνία που θα ορίσει η διοργανώτρια αρχή (ΕΠΣ Σάμου ) .
Η ομάδα των Κοντακαιίκων μπήκε δυνατά στο παιγνίδι και στο 10΄ κέρδισαν πέναλτι με τον Καραμόσχο το εκτέλεσε ο Κάρσας αλλά ο Θράβαλος έπεσε στη σωστή γωνία και απέκρουσε . Το 1-0 έκανε ο Καραμόσχος στο 15΄ με σουτ μέσα από την περιοχή έτσι έκλεισε και το πρώτο ημίχρονο .
Στην επανάληψη και στο 55΄ο Βελονάκης με πλασέ ανέβασε το σκορ στο 2-0 και στο 57΄ με καρφωτή κεφαλιά ο ίδιος ποδοσφαιριστής το 3-0. Στο 65΄ οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα ποδοσφαιριστές αποβλήθηκε ο Κοντάρας με δεύτερη κίτρινη κάρτα . Στο 67' ο Κυριαζής με σουτ μείωσε σε 3-1. Το 4-1 πέτυχε ο Κάρσας στο 80΄με απευθείας εκτέλεση φάουλ και το τελικό 5-1 ο Κατσίκας με πέναλτι στις καθυστερήσεις του αγώνα. Το πέναλτι κέρδισε ο Καραμόσχος.
Διαιτητές: Κατόπης, Σίπκας , Παπαδάμ. 4ος Αράπος
ΑΨΕΣ Πυθαγόρας : Καλατζής , Μαργαρώνης , Μαστρογιάννης , Βελονάκης , Κοντάρας, Σαράντου Τσομπάι , Καραμαρούδης , Καραμόσχος , Κάρσας, Τσεβάς
ΑΟ Πολυκράτης : Θράβαλος , Μπιέμρι, Κόττορος , Τζιώτης, Χατζηλαγός, Παπαχρήστου, Τσεσμελής, Αναστασιάδης, Γιαννούλης, Λιόγας, Καρύδης.