Κυριακή 31 Ιανουαρίου 2016

ΑΨΕΣ Πυθαγόρας- ΑΕ Καρλόβασι 0-0 (Φωτο)

Πρωτάθλημα Α΄ Κατηγορίας 1ος όμιλος 3η Αγωνιστική
ΑΨΕΣ Πυθαγόρας- ΑΕ Καρλόβασι 0-0
Μέτριο παιγνίδι με δυνατά μαρκαρίσματα και από τις δυο ομάδες.  Καλύτερα πατήματα είχε η ομάδα του Καρλοβάσου και την υπεροχή σε όλη τη διάρκεια του αγώνα . Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε κάτι το αξιόλογο πέραν από μια κλασική ευκαιρία που δεν κατάφερε να την μετατρέψει σε γκολ ο Σταμ. Βελάνης

3η αγωνιστική Κυριακή 31-01-2016 Iive Score

ΑΨΕΣΚ Αρίσταρχος – ΑΣ Κεραυνός Πλατάνου 0-0 (Φωτό)

Β΄ κατηγορία  3η αγωνιστική
Σε ένα δυνατό παιχνίδι με αρκετές μονομαχίες Αρίσταρχος και Κεραυνός Πλατάνου αναδείχθηκαν ισόπαλοι 0-0. Στο πρώτο ημίχρονο οι δυο ομάδες δεν έκαναν σημαντικές ευκαιρίες για γκολ . Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν κάπως καλύτερα στον αγώνα έχοντας μια μικρή υπεροχή έκαναν 3-4 κλασικές ευκαιρίες για γκολ αλλά αυτό δεν ήρθε χάρις στην πολύ καλή μέρα που βρέθηκε ο τερματοφύλακας του Αρίσταρχου Ασωνίτης που έκανε καταπληκτικές αποκρούσεις ενώ όταν τον εξουδετέρωσαν στο 69΄

Σάββατο 30 Ιανουαρίου 2016

Ποδόσφαιρο: Πρωτάθλημα γυναικών Νηρηίδες – Διαγόρας 0-2

Γ΄Εθνική 6ος όμιλος 5η Αγωνιστική
Νηρηίδες Φθίας Λαμίας - Διαγόρας Ραχών Ικαρίας 0-2
Σπουδαία εκτός έδρας νίκη σημείωσε ο Διαγόρας στη Λαμία κέρδισε τις Νηρηίδες Φθίας με 2-0. Ο Διαγόρας έκανε εξαιρετικό παιχνίδι και πήρε την πρώτη εκτός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα . Και τα δυο γκολ της ομάδας του Διαγόρα πέτυχε η Αληθινή Κουτσού.

Βόλεϊ: Η Μαρία Φράγκου στην Εθνική Νεανίδων

Δελτίο Τύπου
Εθνικές Ομάδες
Ο Ομοσπονδιακός Προπονητής Ιωάννης Ανδρεάδης και ο συνεργάτης του Βαγγέλης Σταθόπουλος καλούν τις ανωτέρω αθλήτριες σε συγκεντρωτική προπόνηση που θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα, 01/02/2016 στο Κλειστό Γυμναστήριο Ρέντη «Μελίνα Μερκούρη» (Αγίας Άννας και 28ης Οκτωβρίου, Αγ. Ιωάννης Ρέντης) στις 14.45 (διάρκεια προπόνησης 15.00-17.00).
Από τη Σάμου συμμετέχει η Μαρία Φράγκου της Αναγέννησης
Εθνική Νεανίδων (γκρουπ Αθήνας)
 Μαρία Φράγκου (ΑΣ Σάμου Αναγέννησις)

ΕΠΣ Σάμου: Αναβολή Αγώνα ΑΣ Κέρκης - ΑΣ Κουρσάρος

Ενημερώνουμε, ότι, ο προγραμματισμένος αγώνας Πρωτ/τος Β΄ Κατηγορίας 2015-16 του Σαββάτου 30/1/2016 ΑΣ Κέρκης – ΑΣ Κουρσάρος, λόγω ανωτέρας βίας αναβάλλεται και θα επανορισθεί σε άλλη ημ/νία.

Παρασκευή 29 Ιανουαρίου 2016

Αγωνιστικά Δρώμενα Νομού Σάμου από 30-01 έως 3-02-2016 (Σκορ)

ΕΠΣ Σάμου: Ποινολόγιο

Η Πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΣΣ κατά τη συνεδρίαση της, την Πέμπτη 28/01/16 αποφάσισε :
ΑΠΟΦΑΣΗ
Α) - Επιβάλλει Χρηματική ποινή σε Σωματείο –Παράγοντες κλπ ως εξής:
ΑΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ, παράβαση άρθρου 12 περ.β Προκήρυξης Πρωταθλήματος Α Κατηγορίας, τιμωρείται με χρηματική ποινή 100€ καταβλητέα μέχρι 28-02-2016 ( 33παρ. 1 Π.Κ./ΕΠΟ)

Μπάσκετ: Ορισμοί αγώνων 30& 31/01/2016

Πρωτάθλημα Ανδρών 8η αγωνιστική (Εξ αναβολής)
ΠΜΑΣ Κούρος  –  ΑΣΣ Αναγέννηση Σάββατο 30/01/16 18:30 ΚΔΓ Βαθέος
Πρωτάθλημα Εφήβων 6η αγωνιστική
ΠΜΑΣ Κούρος  – ΑΣΣ Αναγέννηση  Κυριακή 31/01/16 18:30 ΚΔΓ Βαθέος.

Ο Π.Α.Σ. Ίκαρος κόβει την Πρωτοχρονιάτικη πίτα του

Ο Π.Α.Σ. ΙΚΑΡΟΣ προσκαλεί τους αθλητές τα μέλη και τους φίλους του Συλλόγου την Παρασκευή 29 Ιανουαρίου και ώρα 19.00 στην κάτω αίθουσα του παλαιού Δημαρχείου για την καθιερωμένη εκδήλωση την κοπή της ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΤΙΚΗ ΠΙΤΑΣ του.
Η εκδήλωση θα είναι αφιερωμένη στο ξεκίνημα της δημιουργίας του Συλλόγου και στο πρώτο Διοικητικό Συμβούλιο του .

ΑΣΣΑναγέννηση -ΑΣ Κεραυνός Πλατάνου 0-3
Ανώτερος ο Κεραυνός δίκαια πήρε το τρίποντο από την Αναγέννηση στο Στάδιο Σάμου .

Α.Π.Σ. Αγ. Αθανάσιος Υδρούσας Σάμου, Ευχαριστήρια Επιστολή

Υδρούσα 22/1/2016 Αριθ. πρωτ 130
Ευχαριστήρια Επιστολή
Το ΔΣ του Α.Π.Σ. Υδρούσας Άγιος Αθανάσιος συνεδρίασε σήμερα 22/01/2016 και αποφάσισε ομόφωνα με την υπ αριθμό πράξη 78 όπως ευχαριστήσει τον πρόεδρο του αθλητικού σωματίου Κουρσάρου Φούρνων Κορσεών τους παράγοντες του σωματείου και τους αθλητές.

Δευτέρα 25 Ιανουαρίου 2016

ΑΣΣ Αναγέννησης Σάμου Δελτίο Τύπου

Πρωταθλήτρια ομάδα νεανίδων 2015-16 Νομού Σάμου στο βόλεϊ  αναδείχθηκε η ομάδα μας μετά από δύο νίκες με 3-2 σετ επί του ΑΟ Πολυκράτη.
Η διοίκηση της ομάδας ευχαριστεί τις αθλήτριες και τον προπονητή για τον πρώτο τίτλο της χρονιάς που έφεραν στην ομάδα και υπόσχεται ότι θα είναι πάντα δίπλα τους για ακόμη καλύτερη συνέχεια.

Γυναικείο Ποδόσφαιρο: Η Μελίνα Μαλλέ στο Διαγόρα Ραχών Ικαρίας

Δελτίο Τύπου
Ο Α.Ο.Σάμου ανακοινώνει τη μεταγραφή της αθλήτριας της ομάδας μας Μελίνας Μαλλέ στη γυναικεία ποδοσφαιρική ομάδα του Διαγόρα Ραχών Ικαρίας η οποία αγωνίζεται στην Γ' Εθνική κατηγορία.
Μετά από 7 χρόνια μαζί μας, η Μελίνα  κάνει ένα ακόμα ποδοσφαιρικό βήμα  και εμείς από τη μεριά μας εκφράζουμε τις ευχές μας για υγεία και καλή σταδιοδρομία .

ΑΓΣ Διαγόρας - ΑΨΕΣ Πυθαγόρας 1-5

Α΄κατηγορία 1ος όμιλος 2η αγωνιστική
Τη δεύτερη νίκη σε ισάριθμους αγώνες πέτυχε ο Πυθαγόρας Κοντακαιίκων για το πρωτάθλημα της Α΄κατηγορίας του 1ου ομίλου επικράτησε του Διαγόρα Ραχών Ικαρίας με 5-1. .Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 18΄με γκολ που πέτυχε ο Καρίμαλης, ο Πυθαγόρας ισοφάρισε στο 38΄με τον Σαράντου , το 1-2 έκανε ο Ιωαννίδης στο 58΄, το 1-3 ο Κατσίκας στο 74΄ , ο Κάρσας με απευθείας εκτέλεση κόρνερ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 1-4 στο 78΄ και στο 80΄ο Τσεβάς πέτυχε το τελικό 1-5 . Ο Διαγόρας είχε την ευκαιρία να μειώσει το σκορ στο 85΄όταν κέρδισε πέναλτι το εκτέλεσε ο
Στ. Τσαμουδάκης  αλλά ο Μπακατσέτας το απέκρουσε.