Τρίτη 11 Οκτωβρίου 2016

Ημιτελικός κυπέλλου «ΓΙΩΡΓΟΣ ΒΑΛΗΣ» ΠΜΑΣ Κούρος – ΑΣ Μαίανδρος: 54 - 57 (Φωτό -Βίντεο)

Φάνηκε ότι ο Κούρος είχε το συγκεκριμένο παιχνίδι, αλλά ο Μαίανδρος είχε τη δική του άποψη. Μπορεί μέχρι το τρίτο δεκάλεπτο ο Κούρος να ήταν μπροστά στο σκορ, μπορεί να είχε περισσότερες αξιόπιστες εναλλακτικές λύσεις από τον πάγκο, αλλά σκόνταψε επάνω στο δίδυμο Τσούνη – Κόχειλα,
όπου καθ΄όλη τη διάρκεια του αγώνα ροκάνιζαν τη διαφορά και στο τελευταίο 2λεπτο του αγώνα έγινε η ζημιά. Θα λέγαμε ότι ο Μαίανδρος «έκλεψε» τη νίκη από τον Κούρο. Το τελικό σκορ 54 - 57
Τα δεκάλεπτα: 16-11, 16-13, 10-14, 12-19.
ΠΜΑΣ Κούρος: Τσαχιρίδης, Σιγανός Ε., Σταθακιός 16 (2), Βαρούμας 4, Ποϊριάζης 5 (1), Βεζύρης , Δάλλας 14, Κουσκούσης, Παλαιγεωργίου Γ. 9, Παλαιγεωργίου Η. 6.
ΑΣ Μαίανδρος: Τσούνης 17 (1), Μαματάς 5, Κόχειλας 18 (1), Κρεμμύδας, Τσαντίρης 2, Γρηγορόπουλος, Κατέχης, Τσεπέρκας 5, Βρούλος 2, Ζενελάϊ 3, Τσίχλης 5.\
Διαιτητές: Χατζημιχάλης – Βουδιώτης.