Σάββατο 8 Οκτωβρίου 2016

ΕΠΣ Σάμου: ΑΨΕΣ Πυθαγόρας - ΑΟ Πολυκράτης 2-1

4η Αγωνιστική
ΑΨΕΣ Πυθαγόρας - ΑΟ Πολυκράτης 2-1: Παιγνίδι κέντρου από τις δυο ομάδες, χωρίς ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, ο Πυθαγόρας είχε μια ευκαιρία να πετύχει γκολ στο 42΄με τον Καραμόσχο αλλά το πλασέ που έκανε μέσα από την περιοχή η μπάλα έφυγε άουτ . Ο Πολυκράτης κέρδισε κάποια κόρνερ που πέρασαν ανεκμετάλλευτα.
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως τελείωσε το πρώτο χωρίς κάτι το σημαντικό μέχρι το 68΄ που ο Πυθαγόρας μπήκε μπροστά στο σκορ με γκολ που πέτυχε ο Καραμόσχος με κεφαλιά μετά από πλάγιο του Κάρσα, το 1-1 έκανε ο Λιόγκας στο 79΄ με κεφαλιά, το τελικό 2-1 διαμόρφωσε ο Κάρσας στο 81΄με πέναλτι.
Διαιτητές: Ιορδανίδης - Παπαδάμ - Λέκκας

ΑΨΕΣ Πυθαγόρας (Αναγνώστου): Καλατζής, Σαπουνάς ,Μαστρογιάννης, Μαργαρώνης, Ιωαννίδης (Μακρής), Καραδήμος ( Κοντάρας), Σολομωνίδης (Βελονάκης), Σαράντου, Καραμόσχος, Κάρσας ,Τσεβάς.
ΑΟ Πολυκράτης(Αρχοντούλης): Θράβαλος , Αλεξανδρόπουλος, Μανωλιός, Γιάγκου, Χατζηλαγός, Κακάνης, Λιόγκας, Αναστασιάδης, Γιαννούλης, Καρύδης, Ψιψίνης (Εμρι).