Βόλεϊ Α2 Γυναικών: ΑΣΣ Αναγέννηση - Αγ. Παρασκευή 1-3 (Φωτό)

1ος 'όμιλος - 2ος υποόμιλος 3η αγωνιστική
ΑΣΣ Αναγέννηση - Αγ. Παρασκευή 1-3

Τα σετ 22-25, 25-23, 20-25, 21-25
Την τρίτη ήττα σε ισάριθμα παιγνίδια με 3-1 σετ από την Αγ. Παρασκευή γνώρισε η ομάδα βόλεϊ γυναικών της Αναγέννηση στον αγώνα που έγινε στο κλειστό γυμναστήριο Σάμου .

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι οι φιλοξενούμενες προηγήθηκαν 0-1 σετ, με την ομάδα της Αναγέννησης να ισοφαρίζει σε 1-1.
Το 3ο σετ κέρδισε στις λεπτομερές η Αγ. Παρασκευή ενώ πήγαινε πόντο πόντο μέχρι το 20-21 εκεί η ομάδα των Αθηνών με ένα σερί 4-0 έκαναν το 1-2 σετ , ενώ στο 4ο η Αγ. Παρασκευή σε όλο το διάστημα είχαν ένα αέρα δυο – τριών πόντων και έτσι κέρδισαν και το τρίτο σετ και τον αγώνα .

ΑΣΣ Αναγέννηση (Μηλιώνης): Μιχαλιού, Σκούνα, Βαλιδάκη, Σπηλιωτοπούλου, Φράγκου Μ., Πανταζή / Πολίτη (λ), Μαραθοκαμπίτου Σ., Μαραθοκαμπίτου Ν., Μαγγιρίδου, Φράγκου Β.

ΑΕ Αγία Παρασκευή (Κωστακόπουλος): Τσιώνη, Καβριγιάννη, Μιχαλάκη, Δρούγκα, Λάιου, Ζήση Π. / Μανιατογιάννη (λ), Παραμανίδη, Ζήση Χ.