Τετάρτη 25 Μαΐου 2016

Θύελλα Ραφήνας – ΑΨΕΣ Πυθαγόρας 3-0 (Φωτο)

Μπαράζ ανόδου Γ’ Εθνικής 11ος όμιλος
Με το ένα πόδι στη γ΄ Εθνική η Θύελλα Ραφήνας μετά και τη σημερινή νίκη επί του Πυθαγόρα με 3-0
Το φιλμ του αγώνα.
Στο 2′ πρώτη μεγάλη ευκαιρία για την Θύελλα σε κεφαλιά του Ντούνη η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Μπακασέτα

12′ σουτ του Χαρακτίδη πέρασε άουτ.
13′ κεφαλιά του Χαρακτίδη από καλή θέση αποκρούει με υπερένταση ο Μπακασέτας.

17′ μεγάλη ευκαιρία για την Θύελλα όταν ο Χαρακτίδης βρήκε με καταπληκτική σέντρα τον Ζέκιο ο οποίος δοκίμασε σουτ στην κίνηση που πέρασε άουτ

24′ κοντινό σουτ του Ζέκιο αποκρούει  ο Μπακασέτας

29′ γκολ με απ ευθείας εκτέλεση φάουλ του  Χαρακτίδη που άφησε άγαλμα τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων η Θύελλα άνοιξε το σκορ 1-0

31′ πρώτο σουτ για τον Πυθαγόρα με τον Μαστρογιάννη πέρασε άουτ

39′ γκολ λάθος πάσα του Μπακασέτα, έκλεψε ο Στάφα την μπάλα και πάσαρε στον Ζέκιο που δεν δυσκολεύτηκε να κάνει με πλασέ το 2-0

51′ σουτ του Ζέκιο πέρασε άουτ
52′ ευκαιρία για τον Πυθαγόρα με τον Σαράντου να βγαίνει στην αντεπίθεση και να σουτάρει άουτ
55′ γκολ σέντρα του Χαρακτίδη βρήκε μόνο του στην μικρή περιοχή τον Βαζέχα που με κεφαλιά έκανε το 3-0

57′ ευκαιρία για τον Πυθαγόρα σε σέντρα του Κάρσα ο Ιωαννίδης δεν κατάφερε να πιάσει την κεφαλιά

78′ ο Αράπης σε αντεπίθεση της Θύελλας πέρασε και τον τερματοφύλακα αλλά στο πλασέ που έπιασε ο Ιωαννίδης έδιωξε την μπάλα πάνω στην γραμμή

87′ σουτ του Χαρακτίδη έδιωξε σε κόρνερ ο Μπακασέτας.

Πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Βαγγέλη Μήτση αντιπροέδρου της Θύελλας Ραφήνας που έφυγε από τη ζωή , ενώ οι παίκτες της Θύελλας αγωνίστηκαν με μαύρα περιβραχιόνια.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Λάμπρου με βοηθούς τους Αργύρη και Δελχά του συνδέσμου Ευβοίας.
Οι συνθέσεις των ομάδων

Θύελλα Ραφήνας (Πέτρος Τσιγκούλης): Πάντος, Φύτρος, Στάφα, Μανουσάκης, Ντούνης, Ντόσκας, Χαρακτίδης, Ανδρεαδάκης (68΄Γεωργιάδης ) , Ντεντέους, Βαζέχας (58΄Αθανασόπουλο) , Ζέκιο (58΄Αράπης)
ΑΨΕΣ Πυθαγόρας (Ηλίας Αναγνώστου): Μπακασέτας, Κοντάρας ,Μαστρογιάννης, Καραδήμος, Ιωαννίδης, Βαγιανός , Σαράντου, Τσεβάς ΄(77΄Κουκουβλής), Κατσίκας, Κάρσας, Μάκρογλου (46΄Δελητζάνης).

Στο άλλο παιχνίδι  του ομίλου Ζωφριάς - Ζευγολατιό  1-3