Τρίτη 1 Δεκεμβρίου 2015

Βόλεϊ: Αγώνας Κυπέλλου Ανδρών ΑΠΣ Ιωνικός-ΑΣ Κέρκης 0-3

Τα σετ (25-17 ,25-19 , 25-22)
Ο αγώνα δεν είχε τίποτα το ιδιαίτερο σε θέαμα και ποιότητα καθώς η διαφορά δυναμικότητας των δυο ομάδων είναι μεγάλη . Η ομάδα του Κέρκη είχε τον έλεγχο του αγώνα στα δυο πρώτα σετ , καθώς η ομάδα του Ιωνικού δεν είχε λύσεις στην επίθεση και δύσκολα τελείωνε επιθέσεις από το 2 και το 4. Οι περισσότεροι πόντοι του Ιωνικού ήταν από λάθος της ομάδα του Κέρκη. Το πρώτο σετ τελείωσε με 25-17 και το δεύτερο 25-19. Στο τρίτο σετ η ομάδα του Ιωνικού κατάφερε να πάρει διάφορα ακόμα και 7 πόντων καθώς μπήκε δυνατά και εκμεταλλεύτηκε το μουδιασμένο ξεκίνημα του Κέρκη. Οι ομάδα του Κέρκη με καθαρό μυαλό σε άμυνα και επίθεση κατάφερε και ανέτρεψε το εις βάρος της σκορ και επικράτησε με 25-22 και στο τρίτο σετ. Η ομάδα του Κέρκη για την Β φάση του κυπέλλου ανδρών, θα αντιμετώπιση τον ΑΟ Μυτιλήνης στην Σάμου . (Ρεπορτάζ Σταύρου Μακρή)